2PCS / BATTERY  3.7V-14500-1500MAH (AA)
الرئيسية / بطاريات
SKU: Q-SHOW#3120
32 SAR شامل الضريبة
تصنيف المنتجات
  • All Electronics Components
    • منظم جهد
  • DIY
  • iC
  • Power Supply
  • Relays
  • Sockets
  • Tools and Devices
  • Triac,Diac,&SCR
  • Uncategorized
  • أسلاك
  • اردوينو
    • اردوينو شيلد
    • لوحات اردوينو
  • الصوت ومتعلقاته
  • القطع الميكانيكية
  • انترنت الاشياء
  • بطاريات
  • ترانزستورات
  • حساسات
  • حقائب تعليمية
  • دوائر متكاملة
  • راسبيري باي
  • شاشات عرض LCD
  • فارستور MOV
  • فيوزات
  • ليد ماتريكس
  • ليدات وموحدات
    • دايود - موحد
    • زينر دايود
    • ليد LED
  • مذبذبات Oscillators
  • مفاتيح سويتشات
  • مقاومات
    • مقاومات ربع واط
    • مقاومات ضوئية
    • مقاومات متغيرة بوتنشوميتر
  • مكثفات
  • منتجات أخرى
  • مواتير ودرايفرات
  • ميكروبت
  • ميكروكنترولر
  • الوصف
14500 Rechargeable Li-ion Battery 3.7V 1500mAh Battery 14500 Rechargeable Batteries
Factory original equipment batteries.
Lithium and rechargeable-lithium options available.
Higher capacity and lower weight than other rechargeable batteries.
Higher energy density.
Free from leakage of Liquid Electrolyte.
Specifications:
Type: li-ion
Voltage: 3.7V
Model: 14500
Capacity: 1500mAh
Rechargeable: Yes
Size: 14 x 50mm (AA)
منتجات ذات صلة
Battery 12v 1.2Ah Lead-Acid Rechargeable Battery
All Electronics Components
41 SAR شامل الضريبة
snap battery connector سوكيت للبطارية الـ9 فولتsnap battery connector سوكيت للبطارية الـ9 فولت
snap battery connector سوكيت للبطارية الـ9 فولت
5 SAR شامل الضريبة
-21%
Battery 6v 4.5Ah/20HR Rechargeable
58 SAR 46 SAR شامل الضريبة
Four 3.7v 18650 Battery Holder
Four 3.7v 18650 Battery Holder
17 SAR شامل الضريبة
-26%
بطارية 3.7 فولت قابلة للشحن 18650
23 SAR 17 SAR شامل الضريبة
-17%
Adapter 9v 2A for ArduinoAdapter 9v 2A for Arduino
Adapter 9v 2A for Arduino
35 SAR 29 SAR شامل الضريبة
Small Transformer 12volt  400mA  12-0-12 transformerSmall Transformer 12volt  400mA  12-0-12 transformer
Small Transformer 12volt 400mA 12-0-12 transformer