CAPACITOR 224K 630JS-0.22UF 360V
Home / Capacitors
SKU: QE797#3059
10 SAR inc. Vat.
Product categories
  • All Electronics Components
    • DIY
    • iC
    • Regulator
  • Batteries
  • Capacitors
  • Diodes and LEDs
    • Diode Rectifier
    • Light Emitting Diode LED
    • Zener Diodes
  • Fuse
  • Integrated-Circuits IC
  • IoT Internet of Things
  • LCD displays
  • Learning Kits
  • Led Matrix
  • Mechanical Parts
  • MicroBit
  • MicroControllers
  • Motors & Drivers
  • Oscillators
  • other-products
  • Power Supply
  • Prototyping Boards
    • Boards for Arduino
    • Shields for Arduino
  • Raspberry Pi
  • Relays
  • Resistors
    • Photo Resistor LDR
    • Potentiometer-Variable Resistor
    • Resistors 1/4 Watt
  • Sensors
  • Sound components
  • Switches
  • Tools and Devices
  • Transistors
  • Triac,Diac,&SCR
  • Uncategorized
  • Varistor MOVs
  • Wires
    • Sockets
  • Description
Related products
Capacitor 10uf 50v ElectrolyticCapacitor 10uf 50v Electrolytic
Capacitors
Capacitor 10uf 50v Electrolytic
3 SAR inc. Vat.
Ceramic Capacitor 330000 pico Farad 330nF = 0.33uf (334)Ceramic Capacitor 330000 pico Farad 330nF = 0.33uf (334)
Ceramic Capacitor 330000 pico Farad 330nF = 0.33uf (334)
3 SAR inc. Vat.
Ceramic Capacitor 33000 pico Farad 33nF = 0.033uf (333)Ceramic Capacitor 33000 pico Farad 33nF = 0.033uf (333)
Ceramic Capacitor 33000 pico Farad 33nF = 0.033uf (333)
Ceramic Capacitor 47000 pico Farad 47nF = 0.047uf (473)Ceramic Capacitor 47000 pico Farad 47nF = 0.047uf (473)
Ceramic Capacitor 47000 pico Farad 47nF = 0.047uf (473)
Ceramic Capacitor 22 pico Farad 0.022nF (220)Ceramic Capacitor 22 pico Farad 0.022nF (220)
Ceramic Capacitor 22 pico Farad 0.022nF (220)
Ceramic Capacitor 1 Micro Farad 1000nFCeramic Capacitor 1 Micro Farad 1000nF
Ceramic Capacitor 1 Micro Farad 1000nF
Ceramic Capacitor 470000 pico Farad 470nF = 0.47uf (474)