CAPACITOR 224K 630JS-0.22UF 360V
Home / Capacitors
SKU: QE797#3059
10 SAR inc. Vat.
Product categories
  • All Electronics Components
    • DIY
    • iC
    • Regulator
  • Batteries
  • Capacitors
  • Diodes and LEDs
    • Diode Rectifier
    • Light Emitting Diode LED
    • Zener Diodes
  • Fuse
  • Integrated-Circuits IC
  • IoT Internet of Things
  • LCD displays
  • Learning Kits
  • Led Matrix
  • Mechanical Parts
  • MicroBit
  • MicroControllers
  • Motors & Drivers
  • Oscillators
  • other-products
  • Power Supply
  • Prototyping Boards
    • Boards for Arduino
    • Shields for Arduino
  • Raspberry Pi
  • Relays
  • Resistors
    • Photo Resistor LDR
    • Potentiometer-Variable Resistor
    • Resistors 1/4 Watt
  • Sensors
  • Sound components
  • Switches
  • Tools and Devices
  • Transistors
  • Triac,Diac,&SCR
  • Uncategorized
  • Varistor MOVs
  • Wires
    • Sockets
  • Description
Related products
Ceramic Capacitor 22 pico Farad 0.022nF (220)Ceramic Capacitor 22 pico Farad 0.022nF (220)
Capacitors
Ceramic Capacitor 22 pico Farad 0.022nF (220)
3 SAR inc. Vat.
Capacitor 4.7uf 50v ElectrolyticCapacitor 4.7uf 50v Electrolytic
Capacitor 4.7uf 50v Electrolytic
3 SAR inc. Vat.
Capacitor 2200uf 35v ElectrolyticCapacitor 2200uf 35v Electrolytic
Capacitor 2200uf 35v Electrolytic
6 SAR inc. Vat.
Capacitor 2.2uf 50v ElectrolyticCapacitor 2.2uf 50v Electrolytic
Capacitor 2.2uf 50v Electrolytic
Capacitor 10uf 50v ElectrolyticCapacitor 10uf 50v Electrolytic
Capacitor 10uf 50v Electrolytic
Ceramic Capacitor 330 pico Farad 0.33nF (331)Ceramic Capacitor 330 pico Farad 0.33nF (331)
Ceramic Capacitor 330 pico Farad 0.33nF (331)
Ceramic Capacitor 220000 pico Farad 220nF = 0.22uf (224)Ceramic Capacitor 220000 pico Farad 220nF = 0.22uf (224)
Ceramic Capacitor 220000 pico Farad 220nF = 0.22uf (224)
Ceramic Capacitor 33000 pico Farad 33nF = 0.033uf (333)Ceramic Capacitor 33000 pico Farad 33nF = 0.033uf (333)
Ceramic Capacitor 33000 pico Farad 33nF = 0.033uf (333)