CAPACITOR 224K 630JS-0.22UF 360V
Home / Capacitors
SKU: QE797#3059
10 SAR inc. Vat.
Product categories
  • All Electronics Components
    • DIY
    • iC
    • Regulator
  • Batteries
  • Capacitors
  • Diodes and LEDs
    • Diode Rectifier
    • Light Emitting Diode LED
    • Zener Diodes
  • Fuse
  • Integrated-Circuits IC
  • IoT Internet of Things
  • LCD displays
  • Learning Kits
  • Led Matrix
  • Mechanical Parts
  • MicroBit
  • MicroControllers
  • Motors & Drivers
  • Oscillators
  • other-products
  • Power Supply
  • Prototyping Boards
    • Boards for Arduino
    • Shields for Arduino
  • Raspberry Pi
  • Relays
  • Resistors
    • Photo Resistor LDR
    • Potentiometer-Variable Resistor
    • Resistors 1/4 Watt
  • Sensors
  • Sound components
  • Switches
  • Tools and Devices
  • Transistors
  • Triac,Diac,&SCR
  • Uncategorized
  • Varistor MOVs
  • Wires
    • Sockets
  • Description
Related products
Capacitor 10uf 25v ElectrolyticCapacitor 10uf 25v Electrolytic
Capacitors
Capacitor 10uf 25v Electrolytic
4 SAR inc. Vat.
Ceramic Capacitor 470 pico Farad 0.47nF (471)Ceramic Capacitor 470 pico Farad 0.47nF (471)
Ceramic Capacitor 470 pico Farad 0.47nF (471)
3 SAR inc. Vat.
Ceramic Capacitor 10 Nano Farad 10nf (103)Ceramic Capacitor 10 Nano Farad 10nf (103)
Ceramic Capacitor 10 Nano Farad 10nf (103)
3 SAR inc. Vat.
Capacitor 1uf 50v ElectrolyticCapacitor 1uf 50v Electrolytic
Capacitor 1uf 50v Electrolytic
Ceramic Capacitor 220 pico Farad 0.22nF (221)Ceramic Capacitor 220 pico Farad 0.22nF (221)
Ceramic Capacitor 220 pico Farad 0.22nF (221)
Ceramic Capacitor 1 Nano Farad 1nF (102)Ceramic Capacitor 1 Nano Farad 1nF (102)
Ceramic Capacitor 1 Nano Farad 1nF (102)