CAPACITOR 224K 630JS-0.22UF 360V
Home / Capacitors
SKU: QE797#3059
10 SAR inc. Vat.
Product categories
  • All Electronics Components
    • DIY
    • iC
    • Regulator
  • Batteries
  • Capacitors
  • Diodes and LEDs
    • Diode Rectifier
    • Light Emitting Diode LED
    • Zener Diodes
  • Fuse
  • Integrated-Circuits IC
  • IoT Internet of Things
  • LCD displays
  • Learning Kits
  • Led Matrix
  • Mechanical Parts
  • MicroBit
  • MicroControllers
  • Motors & Drivers
  • Oscillators
  • other-products
  • Power Supply
  • Prototyping Boards
    • Boards for Arduino
    • Shields for Arduino
  • Raspberry Pi
  • Relays
  • Resistors
    • Photo Resistor LDR
    • Potentiometer-Variable Resistor
    • Resistors 1/4 Watt
  • Sensors
  • Sound components
  • Switches
  • Tools and Devices
  • Transistors
  • Triac,Diac,&SCR
  • Uncategorized
  • Varistor MOVs
  • Wires
    • Sockets
  • Description
Related products
Ceramic Capacitor 47000 pico Farad 47nF = 0.047uf (473)Ceramic Capacitor 47000 pico Farad 47nF = 0.047uf (473)
Capacitors
Ceramic Capacitor 47000 pico Farad 47nF = 0.047uf (473)
3 SAR inc. Vat.
Ceramic Capacitor 30 pico Farad 0.03nF (300)Ceramic Capacitor 30 pico Farad 0.03nF (300)
Ceramic Capacitor 30 pico Farad 0.03nF (300)
3 SAR inc. Vat.
Ceramic Capacitor 330000 pico Farad 330nF = 0.33uf (334)Ceramic Capacitor 330000 pico Farad 330nF = 0.33uf (334)
Ceramic Capacitor 330000 pico Farad 330nF = 0.33uf (334)
Capacitor 2200uf 35v ElectrolyticCapacitor 2200uf 35v Electrolytic
Capacitor 2200uf 35v Electrolytic
6 SAR inc. Vat.
Ceramic Capacitor 470 pico Farad 0.47nF (471)Ceramic Capacitor 470 pico Farad 0.47nF (471)
Ceramic Capacitor 470 pico Farad 0.47nF (471)
Ceramic Capacitor 330 pico Farad 0.33nF (331)Ceramic Capacitor 330 pico Farad 0.33nF (331)
Ceramic Capacitor 330 pico Farad 0.33nF (331)
Ceramic Capacitor 2200 pico Farad 2.2nF (222)Ceramic Capacitor 2200 pico Farad 2.2nF (222)
Ceramic Capacitor 2200 pico Farad 2.2nF (222)